« Úvod | Až se vše usadí... »

Další zpráva o Amíškovi

a další blbinky

Nějak se nic neděje :-(( Po oblevě jsme konečně byli na dvou trochu delších vyjížďkách a dokonce jsem se po pár letech odhodlala pustit venku Bejbku do cvalu. Bylo to ale jen několik desítek metrů. Ona by bývala krásně a vesele šla... ale musíme brát ohledy na nezkušeného jezdce - Jarek Fíčka také pobídl, ale brzy ho ztáhl, protože se bál, že by ho pak už nezastavil. Proto jsem jí za jejích protestů vzala také zpět. No a zase se nám po krátkém blátivém období vrátila zima. Dnes ráno jsme měli -18 st.! Celý den však svítilo sluníčko, tak jsem si řekla, že je to ideální pro pár bláznivých foteček.


Zároveň nám včera přišlo několik fotek ze Stříteže od Amiho nových páníčků i se zprávičkou. To nás moc a moc potěšilo. Zde uváním kopii mailů od Janky:


Ahojte :D jak se tam daleko od nás daří? Nám se zase vrátila zima a to jsme se tak těšili na jaro :( Myslím že i kluci se těší až budou moct být déle venku...a hlavně až bude déle světlo ať můžem jezdit častěji na vyjížďky. Poslední dobou jsou věčně v ohradě pro kravičky ale ta je celkem daleko tak jsme je naučili že nás tam musí dovézt, je to hodně do kopce tak mají aspoň trochu tělocvik :) jsou ale oba moc šikovní a jezdíme na nich jen tak s ohlávkou a vodítkem. Dokonce se v ohradě seznámili s novou kamarádkou - jedna paní má v družstvě ustájenou kobylku a taky ji pouští do stejné ohrady tak se tam jednoho dne prostě potkali a vypadalo to že má z nových kamarádů radost. Chudinka je ve stáji sama tak má aspoň někdy společnost...Teď nám držte pěsti protože řešíme s kamarádem louku co je kousíček od našeho domu, má asi jeden a půl hektaru a mi by se moc líbila jako ohrada pro kluky. Kamarád nemá nic proti tak jen čekáme až se domluví s družstvem na ukončení smlouvy a pronajme ji dlouhodobě nám....to by byl luxus pro naše miláčky :D Tak moc prosím - držte pěsti!!!!!!!!Dneska jsme pozorovali ty naše rošťáky jak skotačí ve sněhu tak jsem se snažila něco málo nafotit ale jak víte je to opět z mobilu takže žádná kvalita --- ale snad i to potěší..Zatím se mějte hezky .. zase se ozvem papa Janka a Paja


a ještě pokračování:


Ty kopce u nás jsou fakt všude, naše vesnice je vlastně taková dlouhá nudle mezi dvěma kopci moravské brány, je to sice pěkné ale po rovině se moc neprojdeš takže makačka do kopce jak pro kluky tak pro nás když pro ně jdem :D aspoň všichni shodíme nějaké kilo...doufám. A ta ohrada kam teď chodí je fakt veliká takže když se jim nechce domů a musíme si pro ně jít přes celou ohradu tak jsme opravdu zpocení až za ušima :D S tím kašlem to není tak medové antibiotika zabraly ale ještě pořád sem tam zakašle, Cappučko už vůbec ale Ami má asi trochu problém s prachem takže když je trochu prašnější seno hned je to poznat ale co nám nejvíc svedčí jsou bylinky - ty nikdy nezklamou. Ale jinak nic hrozného to určitě nebude. Našla jsem v tom obchodě wasco co jsi mi doporučila nějaké přípravky - bylinkové proti kašli všeho druhu tak je objednám a snad už bude uplně klid. Jinak ještě jsme měli trošku problém s kopýtkama po tom co jsme jim sundali ty podkovičky- u nás to s obutím opravdu nešlo na těch kopcích byli chudáci jak na bruslích.Cappučko měl trošku problémy po vystrouhání protože několik let byl v kuse kovaný tak než si zvykl a trochu se mu zpevniy tak našlapoval jak baletka ale za týden to bylo v pohodě. Ale Amíček jak jsi říkala že má slabší kopytní stěnu tak se mu ty přední začly štípat a vypadalo to celkem škaredě jednu dobu jsem měla strach že jsme udělali chybu ještě navíc on si rád zahrabe tak to mu taky moc nepřidá ale hned jsme koupili výborné vitamínky speciálně na kopýtka a už je to o dost lepší. Dneska nám venku krásně svítí sluníčko, kluci jsou nahoře spokojení a my jdem něco pracovat ;) tak se mějte krásně zdravíme vaše stádečko a ptala jsi se jak s pejskem :D No celkem v pohodě ale když má Ami náladu tak ji pěkně v ohradě prožene - pár dní zpátky ji vzal kopýtkama přes záda tak jsem měla málem infarkt ona je hloupá a vůbec se nebojí ikdyž už několikrát chytla kopýtkem tak mezi něma pořád radostně běhá a když se po ní Ami rozběhne tak se jen přikrčí a přivře oči - takže si za to vlastně může sama. Ale zatím žádný úraz nebyl a snad ani nebude, na vyjížďky i do ohrady chodí s náma - určitě si i Ami na ni časem tak zvykne že už se po ní ani neohlídne. :) všechno chce svůj čas...můj názor....papa


Takže to je vyčerpávající informace z Moravy. Tady je vidět ty krásné kopce. Trochu jsem si totiž Jance ztěžovala opět na tu naši hroznou rovinu bez pořádného lesa, ale oni zase nemají rovinu žádnou... Všechno má nějaké pro a proti, že?


Pavel, Ami v kopcích


Ami, jak ho známe - labužnické válení...


spokojený Ami


Ami hopity po válení


... a pak hopky a tradá...


Ami jupí nahoru a dolu kolem Capučka


... proběhnu se nahoru a zase frrr dolů ke Cappučkovi.


Míši Barunka


Tak tohle je slečna Barunka. Ne nebojte, není naše, patří sousedovic Míše. Ona jí totiž asi před týdnem umřela asi 7 letá Corina, také Berňačka a proto si proti smutku do druhého dne pořídili štěňátko. Přišla se nám ukázat a pěkně se seznamovala se Zuzkou a Zorrem. Má kouzelný kukuč, nemyslíte?


seznámení s Barunkou


A tady už jsou fotečky z dnešního slunečního, ale stejně mrazivého dne. Škoda, bez obojků by to byli dva manekýni na pohlednici. Moc jim to sluší.


Bara a Azi na pohlednici


Kluci se ženou pro piškotek...


Azi a Zorro chvátají pro piškot


a přiběhla si pro něj i babča.


pro piškot letí i babča Zuzka


To není zoufalý výraz, nýbrž soustředěný výskok taktéž pro piškot. Uši zřejmě slouží pro vyrovnání rovnováhy - pěkný "strýček Fido" :-)))


Bařin výskok pro piškot - strýček Fido


Při focení honičky s koníky, tedy hlavně s Fíkem se udělalo asi 200 sériových fotek a fakt bylo těžké vybrat takové, které by vystihovali naše dovádění. Vím, není to příliš výchovné či systémové, ale prostě jsme si je naučili na pamlsky. No a především právě Fík by pro ně udělal cokoli. Je s ním prča. Prostě on lítá za mnou, Bára ho popohání a Bejbka se málokdy přidá, jen se tak doloudá pro mrkvičku. Je to prostě dáma, ale Fík je šašek.


šup na kopeček


Škoda, že toto je jeden z pouze dvou kopečků v širokém okolí. To bychom se vyřádili jinak v pořádném terénu. Šup nahoru a hop dolů a honem za kapsou s pamlsky.


hop z kopečku


V pauze je třeba zjistit, co to má páníček v ruce, jestli to není taky k snědku. Bohužel - pouze foťák.


kuk do foťáku


Barča se chová jak cvičený ovčácký hafan, pěkně si stádečko nahání a děsně jí to baví.


Bara shání stádečko


"Nemáš něco dobrého?, třeba za hubičku?"


jedna pusinka


"Tak honem, ať nám panička neuteče!"


honem ať nám neuteče


méé a stejně jsem tě dostal


Vyplazený jazyk naznačuje zřejmě, co si o nás ta velká koňská hlava myslí a můj červený nos dokazuje, že byla fakt zima.


a teď chytnu i páníčka


"Dáš nebo nedáš? A že tě taky chytnu!"


pucle od Verči konečně visí


Od Jéžíška (Verči) jsme dostali pucle. Jak jinak než s koníky, ale zároveň i s krásnou duchovní tematikou. Nejhorší byla voda, obloha, klendby no a tak, vždyť to určitě leckdo zná... Už jsem to měla hotové, za "vydatného" přispění Jarka, více jak před týdnem. Dnes jsem konečně nalepila a pověsila - do ložnice, neb ta je laděna právě do modré barvy.


Tak a už se těším na jaro. Asi nejsem sama... :-) Musím se začít víc hýbat a odložit tu "mišelinku", která se mi usadila kolem pasu!!!


 

Ahojky, dlouho jsem na tvích stránkách nebyla,ale jsou super jako vždy! Jo jo,taky se těšíme na jaro,už aby tady bylo a bylo pořádný teplíčko... pa pa

krásná zvířátka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se