« Úvod | Až se vše usadí... »

Jarní dovádění


Dlouho očekávané jaro je tu. Sice zatím nesměle nakukuje, zvlášť ráno, kdy je stále několik stupňů pod nulou, ale kolem poledne je to parádička. Hned je lepší nálada, pesani lítají jak pominutí a koníci jsou taky spokojenější. Jen mě se nechce do těch jarních prací - zatím jsem očistila jahody, ale čekají mě kytičky včetně růží, vše ostříhat a doma přesadit tolika kytek... i když už letos fakt musím - čekají na to 3 roky chudinky.


Dnes přináším několik foteček naší zvířeny. Je evidentní, že jsou v přesile a Jarek se mnou, abychom seděli někde na mezi.


gauč pro psy?


Zorráček se ukázal jako skvělý starší brácha pro Chucka. Hodně spolu dovádí, honí se rvou se o něco. A když už toho má Zorri dost, tak skočí na gauč v pokoji, kam Chucki ještě nevyleze a je to. Jen Chuck se měl jmenovat Conan (ničitel) - přišla jsem o pantofle (nové už dávám na poličku, když někam jdu), Zuzka už má svůj pelíšek skoro roztrhaný, načnul psí deku, aranžerii ze suchých květů a dnes mě fakt už nas..., protože se dostal i k Adískově hřívě, co mám na památku. Na štěstí vytahal jen pár žíní. Takž vše dáváme postupně do výše, kam ještě nemůže.


únava je zřejmá


Nejdřív se Chuckovi vůbec nechtělo ven, ale teď jen otevřeme domovní dveře - šup a je pryč. Skamarádil se už s Bárou, lehá si jí na záda, aby ukázal pokoru, ale jinak už lítá okolo ní jak satelit. Škoda, že nebyl včera venku po ruce foťák - Bara stála a očuchávala Zorra, ten jí tahal za přední nohu a Chuck měl v čumě Zorrovu zadní nohu. Pohled pro bohy. Stejně tak jako následující foto. To je výsledek krásného slunného prvního jarního dne a možnosti řádění venku a na delší procházce - únava se dostavila zrovna v této poloze a chrrrrr.


trocha tahanice


Dnes jsme po obědě vyjeli na vyjížďku. Chtěli jsme to vzít do rybníka a pak kolem něho dokola. Jenže...


Fíkovi se za námi nechce


Jelikož zřejmě byla Bejbinka v minulém životě kachnou, její pudy se opět projevily. Do rybníka se nacpala s takovou rychlostí a hned začala hrabat a hrabala možná 10 minut v kuse. Nejdříve jsem se snažila zvedat nohy, abych alespoň v botech měla sucho, ale pak mě kapalo i z vlasů a nakonec byl rybník i v těch zimních farmářkách. Jarek s Fíkem přihlíželi z břehu. Nakonec se Jarkovi podařilo Fíka přesvědčit, když slezl, a Fíček si smočil obě kypýtka a párkrát si na kraji také hrábl.


kachna Baby


No a protože fakt ještě na koupání není a já měla mokrou i pr... už jsme nikam nejeli. Hajdy domů - mokří ale spokojení. Já si udělala čajík a taťka zatopil.  Během psaní stále rozmrzám, ale to se poddá. Škoda jen, že až bude horko, že ten rybník už bude plný žabince. Tak holt budeme taky zelení, no :-)))


spokojeně domů


Zítra to vezmem jiným směrem...

Hezkýýýý a už je to tady....V tom rybníku jste boží - to my tady zase nemáme. Dneska taky vyjedeme - slunko vykukuje už od šesti,tak snad vydrží do odpoledne.

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se