« Úvod | Až se vše usadí... »

Jarní úraz

aneb Historie se opakuje...

Včera byl tak krásný den... do té doby, než jsem se vrátila z venku, že se jdu převlíct do rajtek a jezdit ty naše dva oře na jízdárně. No, nebylo z toho nakonec nic.  Na fotce níže vidíte příčinu úrazu. Ačkoliv jsem dala Chuckovi nové větvičky na kousání, kromě spousty hraček, které má k dispozici, rozhodl se podívat na vnitřnosti gauče v obýváku. I když vím, že prý pejsci nepřemýšlí v minulosti a je zbytečné je trestat za něco při čem nebyli přistiženi, toto už jsem fakt neustála. Stejně si myslím, že přemýšlí víc, než si myslíme, neboť se mi podezřele vyhýbal. Tak jsem si pro něho došla, na inkriminovaném místě jsem mu jich pár nasázela s patřičnými nadávkami a z onoho gauče ho shodila poněkud necitlivým způsobem. Jak dcera později prohlásila: "Mami, tys ho chtěla zabít?". No jo, ale ne takhle doslova! To jsem fakt nechtěla! Už jak letěl na prkennou podlahu, věděla jsem, že je to špatně. A bylo. S plandající tlapkou odhopskal do pelíšku. Jarda v práci, já bez auta. Tož Jarda přifrčel z práce a po půl čtvrté jsme byli v Budějicích na vet. klinice.


Chuckovo dílo na sedačce v obýváku


RTG snímky potvrdili zlomeninu bohužel obou kostí nad karpem - loketní a vřetení, levá nožka. Bohudík to nebylo přímo v kloubu a tak to snad bude na srůstání dobré. Pan doktor se rozhodl v přispání nožičku srovnat a zafixovat. Tuto konzervativní léčbu bude dnes konzultovat s odborníkem, který, doufám rozhodne, že operace nutná není, protože, sice na druhý pokus, ale podařilo se to vetovi pěkně srovnat. Chuck dostal takovou v horké vodě tvarovatelnou mřížku místo klasické sádry, tak to nemá tak těžké, ale stejně má tu nožičku obrovskou. Ušila jsem mu botičku, aby si obvazy neprošoupal a nešpinil a tak se učí hopkat. Je to ale asi dost unavující, protože kromě doby, kdy většinou smutně kouká, že nemůže jako vždy lítat, spinká. Ale jinak je statečný a nekňourá!


Chuckova sádra


To Zorro před třemi lety byl jedno kňourající klubíčko. Pravda, loketní kloub na pravé nožičce si rozdrtil pádem ze schodů, měl to operované a tedy sdrátované a byly mu jen 2 měsíce. Dnes to naštěstí znát vůbec není. Operovali ho na stejné klinice, co jsme byli včera. A také měl jistou výhodu, že neměl pevnou sádru, ale jen obvaz.


zlomený Zorro - II.08


No a nakonec se musím zmínit o Zuzce. To bylo skoro před 14 lety, kdy se v jejích 3 měsících  připletla do cesty Britovi (briard), ten s ní zacloumal a odhodil na betonový obrubník. Takže také rozdrcený loketní kloub, tentokrát levé nožky a ještě k tomu byla za krkem šitá, jak jí Brit zubami roztrhl. Původně jí vet chtěl utratit, že to k ničemu nebude, ale nakonec ukázal svou mistrovskou práci. Tak jí kloubek poskládal a zafixoval klasickou sádrou, že Zuzka dodnes lítá bez následků.


zlomená Zuzanka


Proto vše je teď jasné, proč se v záhlaví článku objevilo: "Historie se opakuje."


Prosím tímto všechny, které popadne vztek, aby raději nejdřív přemýšleli nebo alespoň napočítali třeba do pěti a pak teprve konali. Jsem neskutečný blb a budu si to dlouho vyčítat! Ale stalo se, snad poučení pro jiné situace...


Před chvilkou se Chucki vzbudil, tak jsme šli udělat čůrací pokus (protože od té nehody čůral jen jednou!). Podařilo se, ale budeme mít poněkud "voňavé" miminko. Ono tu dlouhatánskou nožičku při hopsání tahá pod bříškem. Zastavil se a spustil a to přímo na sádru. Budeme to muset přežít, hlavně, aby se to tím vlhkem neuvolnilo.


No a ještě právě vrcholí hárání Barči, takže nelze pesany venčit najednou, Barča se střídá v zavření v kotci a Azíkem. Tak jen houšť, ať je pořádně veselo... Musela jsem i zrušit služebku, aby se to zvládlo. Chjo!

Jak se tak ale dívám na tu fotku-dost dobře nechápu,jak mu mohli tu malou nožinečku tak natáhnout.....

Hele, babi, jsem ti říkala, ať se přestaneš obviňovat. Stalo se, no. Jakoby to byl 1. úraz u nás. Vždycky se to zvládlo! Ale alespoň se začlenil a je pokřtěný :-D ...musíš to brát s nadhledem. Už se těším na páteční večer, až přijedu a všechny vás tam moc a moc obejmu!!!!!!! Užijeme si to po našem :-) ...snad bez úrazu

No to je mi toho okatého stvořeníčka líto.Když to je takové křehoučké-pořizujte si pořádné psiska.Ale toto by asi naštvalo každého-přijít domů a mít gauč na ohrabky. Tak at se brzy vyléčí ten malý ničitel.

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se