« Úvod | Až se vše usadí... »

Zábavné odpoledne v Zářičí


http://www.rancupotoka.estranky.cz/  - tam je fajn


 


Na 7.5.2011 jsme s Jarkem byli pozváni na grilovací oslavu narozenin naší jedné z koňských kamarádek - Hanky do Zářičí u Dírné (kousek od zámku Červená Lhota) na její a Pepův Ranč u potoka. Těšili jsme se na jako obvykle dobrý pokec, grilovačku a vůbec. To jsme ještě netušili, co nás čeká. Pravda, bylo mi podezřelé, že oslava začíná už ve 14 hodin. Když jsme s nějakým tím dárkem a srdcem na dlani přijeli, poněkud nás zaskočili osedlaní koně, místní jezdci v rajtkách. Říkala jsem si, že asi právě přijeli z vyjížďky. Opak byl pravdou. Ven se sice nejelo, ale byla připravena taková zábavná zkouška nejen jezdeckých dovedností, a to bez vyjímky pro každého. Takže přes velké protesty jsem se  zúčastnila já a nakonec i Jarek. Jezdili tu dětičky od mrňousků čtyřletých až po mladé dámy, tatínci i maminky, hosté, nehosté. Trať sestávala z těchto úkolů:  • projet dráhou ve tvaru písmene Z

Olin se mnou na esíčku  • přejít libovolným chodem kavalety

Olin se mnou vycválává z kavalet  • vejít do kavaletami vyznačené "garáže" a z ní vycouvat

couvání z ohrádky  • seskočit z koně a jiného koně (houpacího) lapit do lasa

lasování  • přejít kladinu s míčkem na pálce

přes lávku s míčkem  • nasednout na koně a projet slalom

oslavenkyně na koněSama oslavenkyně vypadá , jakoby jí museli 3 držet koně a tak, haha, ale to NE! Je to skvělá jezdkyně a instruktorka, či kočí, jak si kdo vzpomene a taky super bezva ženská.  • co nejrychleji do cíle

Musím říct, že se všichni snažili udělat to nejlepší a byla u toho pěkná legrace zvláště při "lasování" a když se člověk zaposlouchal do vtipných hlášek komentátora a hlavního grillmana Pepy.


Pepa s mikrofonem a Jarek


Vyskytl se zde "dvousedadlový kůň", já coby hostující jezdkyně na bujném oři Olinovi a Jarek, ač chtěl původně jet na chlaďasce Lucce (jistota prý je jistota), se zúčastnil jako úzký specialista na haflingy na hafloškovi Montym.


dvousedadlový Olin


Konkrétně k mé jízdě - Jelikož je Olninek vcelku zlatý koníček, zvlášť když má člověk jemnou ruku ( a to já jsem z Bejbinky vycvičená), zvládli jsme to s přehledem. V kroku zetko, v klusu kavalety, z té poslední jsme již vycválávali, cvalem do garáže, hezky se nám podařilo vycouvat, bohužel - lasařka ze mě nebude, šup přes lávku, hop na Olinka (no hop, ono v těch nepoddajných džínách to byl spíš šplh na koně - Olin je vysoký jako býval náš Adísek), v krásném klusu slalom, z kterého jsme opět vycválali a fofrem do cíle. Aj potlesk jsme sklidili. No to ostatně, jako při dobré zábavě a v super partě, všici.


Jarkova jízda - Nejdříve musel Jarek Montymu vysvětlit, že fakt už není úplný začátečník, a že si s ním nebude dělat, co chce. Krásně projeli zetko, částečně v klusu kavalety, šup do garáže a docela i vycouvali. Jarek měl větší štěstí - koně do lasa chytil, lávka v pohodě, také jsem mu pomohla zpět do sedla, slalom v kroku a zděšeným klusem do cíle. Bohužel jejich fotky nemáme :-((.


Všechny děti byly odměněny perníkovými koníky, ostatní dostali pytlík čipsů a podle chutí jsme se nalívali čepovaným pivínkem, či nealkem, do toho přípitek k narozeninám, klobásky a výborně udělané prsátko - Pepova zásluha.


prasátko bude


Takže krásně strávené odpoledne a podvečer. Pak jsme museli frčet domů venčit, krmit apod. Dozvěděli jsme se, že se akce úspěšně protáhla asi až do 5. hodiny ranní.


Hani, Pepo, díky!


P.S. Pojali jsme zde konečnou představu o naší budoucí pergole. Ač jsme v Zářičí pod ní seděli již několikrát, tentokrát na nás dýchla nějak jinak, oslovila nás a teď sháníme staré trámy apod., abychom si postavili podobnou, nevtíravou a ke starému statku se hodící. Tak jsem zvědavá, jak se nám to podaří a hlavně kdy, neb náš tříletý altánek už začíná brát počasím za své.

Parádní akce-super něco takového pro přátele vymyslet.Je to akční a přitom prča.Asi pouvažuju o něčem podobném u nás.I když my na to máme jen dva koníky,ale to by mohlo stačit.Ještě by mohl někdo běhat s minískama u nohy :-))

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se