« Úvod | Až se vše usadí... »

Léčba, lázně, rekondice ... zdarma! nebo spíš zdarma??


Následující "fotoreportáž" by měla informovat o stavu lazarů v naší rodině, hlavně tedy zvířecí - neb vnouček má mj. také zlomeninu - pádem z pelesti postele u tatínka si zlomil klíční kost.


Tož, jak zvířátka... Tři prcci se opalují, ale Čakýsek toho času vůbec nebyl ve své kůži, byl smutný, v noci fňukal, byl citlivý na dotek v oblsti lokte a nožka mu poněkud zapáchala. Po téměř probdélé noci z pátku na sobotu 7.5. jsme proto, abychom něco nezanedbali, jeli na další převaz k naší vetce. Ta bohužel jen konstatovala, bez sundání dlahy, že má pravděpodobně namožený celý pohybový aparát té levé nožky, jak jí nosí zvednutou, pouze vypodložila podpaží, kde byl lehce odřený, vatou a na převaz jsme měli v klidu počkat do úterní kontroly v Č. Budějovicích na poliklinice.


opalovačka


Tak jsme učinili. Hrozné bylo zjištění, co to bylo za zápach - bohužel hnijící maso :-(((. Jak byla tentokrát dlaha příliš těsně a tlapička za ten týden přeci jen povyrostla, s dlahou a obvazy Čakýskovi pan doktor sundal i kus masa - byla mu, chudinkovi, vidět až loketní kost. Ránu mu tedy pečlivě vyčistili Betadinou a tímtéž hutně namazali a následovali 3 převazy vždy po dvou dnech.


klec na rošťáky


Protože už nemohl mít dlahu, aby na ránu netlačila, měl pouze hodně omotanou nožku, aby zase kvůli ještě nezhojené zlomenině moc neohýbal. Proto jsme si půjčila od naší vetky klec na rošťáky. Ono se mu totiž hned ulevilo a začal opět lítat sem tam a nešlo ho nechat bez dozoru (taky musíme do práce...) jen tak volně. Na následující fotce je už zase spokojený, veselý a stoprocentně svůj Chuck. Míša sousedka mě přišla namasírovat a on že to zvládne sám. Museli jsme se tedy s matrací přesunout na stůl pod altán, aby se nám do toho nepletl!


Chuck masérem


Takhle tedy fakt ofáčovaná zlomenina nemůže vypadat, to je špětně.


zlomený obvaz


Proto jsem stvořila home-made dlahu z třísky a přilepila ji zvenku, abych byla klidnější. Nožka - tedy ta rána, se krásně hojí, kostičky srůstají. Ještě nás čeká minimálně jeden převaz a ve čtvrtek 26.5. jedeme na RTG. Snad už bude moci mít jen lehký obvaz, aby začal ťapinku zatěžovat, protože nyní vypadá hubeňounká, jako ta třísková dlaha...


dlaha z třísky


Koníci si také téměř denně (podle našich směn) užívají lázeňské péče, aerobiku, strečinku a dalších vymožeností.


FF - Frajer Fík


Také se musí občas vyčistit a načančat. Fíček asi říká: "Božíčku, to mě to ale sluší, co?!"


na paletě - kočičí hřbet


Po poctivé masáži problematických částí zad následuje vždy cvičení na protahování páteře, její ohýbání a protahování - uvolňování nohou. Další cvičení můžeme nazvat "kočičí hřbet" - to je třeba to stání na paletě. Až se na ní naučí stát, budou se mu nožky posouvat blíž k sobě, třeba se paleta zmenší nebo místo na délku si stoupne na šířku, no a tím se mu vyklene hřbet. 


nácvik ohnutí - slalom s páníčkem


Fíček se začal i pěkně ohýbah na kruhu. I tady u této snahy obou účastníků je vidět, že už zadní nožku podkračuje pod tělo. Umí to mnohem líp, ale jiné foto není. Práci v terénu nahrazujeme alespoň lezením na náš umělý kopeček (neb my tu žádný terén nemáme - jen hnusnou blbou placku!), ať už bez zátěže nebo s ní.


práce na kopečku


Na Bejbince je vidět další možnost nácviku "kočičího hřbetu" - až se naučí stát v kýblech normálně, tak se kýble postupně začnou přibližovat k sobě pod břicho - zde první takový pokus.


nácvik kočičího hřbetu pomocí kýblů


No a tady za to skoro každodenní dvacetiminutové běhání přes kavalety s gumovým šambonem už jsme dostali od Katky (té naší jakože fyzioterapeutky) pochvalu - začínají se nám tvořit viditelné svaly tam, kde mají být - zde dva horní krční svaly. Jen dnes, když jsem přijela po 2 dnech z práce jsem zjistila, že má Baby nateklé nohy - zřejmě reakce na pravidelnou zátěž a pak najednou 3 dny stojí. Budeme tedy znovu běhat, mazat kaštěnem k prokrvení a uvidíme.


že by svaly na krku


Tady si myslím - krásné ohnutí bez dalšího komentáře - to jí prostě jde.


krásné ohnutí


Osvalujeme také trochu prdýlku - lezeme dolů...


z kopce


... nahoru ...


do kopce


... a přes paletu. Na té zatím stát nechce. Je o kousek delší než Fík a nějak se tam zatím bojí poskládat všechny 4 nožky. Ale to se poddá.


a přes paletu


Takže takhle se "bavíme" s našimi zvířátky. Vůbec se nenudíme :-)))

Teda vy si s těma koníkama krásně "hrajete" mooc hezká inspirace :) Máš pravdu fíček je pěkně kulaťoučkej :) je to prostě hafling :)

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se