« Úvod | Až se vše usadí... »

Střípky z naší mini dovolené III.

aneb Rodinná pohodička

Verča u hrobky


modrá skvrna = Verča na schodech hrobky v Domaníně


Jelikož Verča ještě nebyla v Třeboni, bylo o pátečním programu rozhodnuto. Se slovy: "Je to dost, táto, žes nás zase jednou vyvez!" jsme dopoledne zamířili do zmiňovaného jihočeského městečka. První kroky vedly k hrobce rodu Schwarzenbergů (snad jsem to napsala dobře...). Aby Verča nešla na výklad sama, zaplatila vstup i mě a nakonec jsem byla ráda, protože jsem si vše pěkně připomněla a dozvěděla se i něco nového.


Verča na břehu Světa


Verča na cestě kolem světa - tedy Světa (název rybníku)


Dalším cílem našeho pátečního výletu byla vyhlášená rybí restaurace Šupina - Šupinka. Nezklamaly kapří hranolky, lín, natož pak candát. Mňam. Po té jsme se ještě vrhli do jedné z místních cukráren na kávičku a něco k tomu :-))) Tak nějak koukám - naše dovolená je hlavně o jídle, slušně řečeno. :-)))


třeboňský páv


Trochu jsme poobdivovali krásy náměstí a v zámeckém parku se nám poštěstilo vidět zas jednou pyšného páva v akci - nádherný ocásek...


Při zpáteční cestě jsme ujeli průtrži mračen a zastavili se na největším našem rybníku Rožmberku.


návštěvník za oknem


z jiného soudku: návštěvník za oknem našeho obýváku


Po té, co jsme se vrátili domů, přijel i Péťa, s kterým pak Verča v sobotu večer vyrazila k Týnu nad Vltavou na Lužnici na noční lov.


tak se chytá na Lužnici


Tohle se chytá na Lužnici.


Mezi tím jsme ale ještě konečně vykoupali - vyšamponovali koníky a pěkně jim rozčesali hřívy a ocásky pomocí kondicionéru. Jsou to fešáci, i když poněkud kulatí...


vykoupaný a učesaný Fíček


Na neděli jsme měli naplánováno jet do Rokycan, "půjčit" si od syna Járy vnoučka Nikiho


Niky a houba


a jet s ním na další překvapivou návštěvu k Berounce do Robčic k našim milým kamarádům. Překvápko se povedlo a užili jsme si příjemný den i s tím naším malým raubířem.


Niky s babčou


Večer jsme od našeho bývalého domu v Kameňáku naložili na vlek podkladové gumy (z naší bývalé stáje, vždycky se tu u nás hodí) a prohodili "několik" slov - asi 2 hodiny jsme poplkali u mojí sestry Marcely a švagra Zdeňka. Dokonce se nám podařilo konečně splánovat i jejich návštěvu u nás - dorazí zítra a co jiného - zase se něco popapká z grilu :-)))


No a tak končí tahle komédie....a za nedlouho hupky do práce :-((

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se