« Úvod | Až se vše usadí... »

Lazaret u čtyř borovic


Náš stateček by asi zasloužil tento nový přídomek...


Dnes ráno, když jsem se zase vrátila z cesty z Holandska, na mě čekalo překvapení, o které nelze se nepodělit, neb nejen já si mrzačím vlastní zvíře...


Při vjezdu do brány jsem si všimla, že Jarek posekal vysokou trávu kolem naší odpadní stočky, za což jsem ho v duchu pochválila. Vyložím věci z auta, jdu ke dvířkám, ani jsem je ještě neotevřela a koukám, na kamenném chodníčku plno krve. Okamžitě mě napadlo, že taťka neměl kosu už dlouho v ruce a že se sekl, nebo se psi porvali? To překvápko ale čekalo hned za dvířky. Po otevření se mě ukázala tato "krasavice".


Barča parádnice


Nehledě na to, jak jí to sluší, jsem se hned začala shánět po páníčkovi, co že to jako má být. Jarek se zrovna u kruhovky vzpamatovával z jízdy na Fíkovi bez sedla - Fíček totiž zakopl o kavaletku, a šel do kolen a s ním i páníček svým rozkrokem na Fíkův kohoutek, který tedy vlastně prý nemá, ale  tentokrát byl pěkně cítit...


Bylo mě sděleno toto: Už prý končil se sekáním, měl s sebou na zahradě všechny pejsky - dobrý nápad, že?!!, no a najednou se k našemu plotu přihnal sousedovic Astorek. Naše smečka se ho okamžitě jala kolem plotu pronásledovat a Barču nenapadlo nic jiného, než proběhnout kolem Jarka, který kosu zrovna sbíral ze země, že jí půjde uklidit. Ještěže zafungovaly jeho bleskové reakce a kosu okamžitě z ruky pustil, takže "jen" sjela Barče po noze. Letět tam některý prcek, tak - ani nechci domyslet. Barču musel od plotu odchytit, protože pořát ňafala na souseda, i když jí krev z nohy crčela. Dotáhl jí do žrádelny (tak u nás říkáme sedlovně a přípravně papkání pro koníky :-)) ) , kde máme mj. velkou bednu s obvazy apod. - jak se najednou hodila stará lékárnička z auta s tlakovými obvazy a výcvik bývalého vojáka, že! Vše sami zvládli a Jarek musel zvládnout i situaci bez auta. To jsem měla v práci. Na štěstí máme skvělé sousedy, kteří okamžitě dali k dispozici svoji Feldu. Jak na potvoru naše vetka nebyla doma, druhá veselská vetka měla zavřeno, tak zase museli valit do Budějovic na kliniku, kde jsme docela dobře známi :-(((.


Jarek dostal od veta nakázano dnes odpoledne obvazy sundat. Musela jsem je odmočit, abychom to zase nepotrhali a takhle pěkně to vypadá.


Barči bebínko


Rány jsme nastříkali Oxy sprejem a ošetřeli hojivým modrým světlem a následně desinfekčním zeleným.


léčba světlem


Pro jistotu jsem lehce zalepila gázou, dali jsme jí homeopatika Arnicu na bolest a krevní sraženiny a Calendulu na urychlení hojení. Mysleli jsme si, že nepůjde na procházku, že bude se mnou v klidu ležet u záhonu jahod, až je půjdu trhat. Jenže, jak viděla, že jdou ostatní ven, začala s míčem tak lítat, že nakonec bylo pro ní bezpečnější, že jsme šli všichni společně.


Barča, trychtýř a míč


Tak takhle to u nás vedeme. Nevíte, co jsme komu udělali? Nedávno jsem říkala, že kdybychom koupili trpaslíka, tak nám vyroste... No a také mj. abych snad vzala nějaké mimořádné jízdy, abych dietami na ten náš lazaret něco přividělala, ne?


Malá douška na konec: Vnoučkovi Nicoláskovi předminulý pátek sundali "motýlka" (postroječek při zlomené klíční kosti), že už může ručičku začít normálně zatěžovat. No tak ji teď ve čtvrtek zatížil parakotoulem z kolotoče na hřišti... snad to znovu zlomené mít nebude. Ani to nerentgenovali, prý by pořádně nepoznali, jestli jde o tu starou zlomeninu či případně novou. Musí to mít zatím v závěsu a prý se uvidí, jestli to bude bolet, či ne. Jára říkal, že jsem měla vidět malého uražený ksichtík, když mu to dali do šátku :-)

No, tedy vy to vedete! Né, nic ve zlém, ale to je smůla!!! Ale všechno zlé je k něčemu dobré, říká se. Tohle tedy nevím k čemu, ale snad už je všem špatným a bolavým dnům konec. Přejeme vám to z celého srdce. Papa.

Teda to je chudinka :) ale vypadá že jí to ani trochu nebolí-je to hrdinka :) no držím palce aby už bylo líp a malej byl OK !!!!!!!!!!!

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se