« Úvod | Až se vše usadí... »

Hotel pro prasátko


Neuvěřitelné věci se občas stávají. Dnes před desátou dopolední zvoní telefon a volá můj nejvyšší šéf - Holanďan Marcel. Jestli bych prý pro něho nevyzvedla prase. Musela jsem si to nechat asi 3x zopakovat, než jsme pochopila, že nejde o vtip. Co naplat - šéfovi se moc odporovat nedá a třeba budu mít malé bezvýznamné plus :-))) a stejně skoro celý den lilo.


Přerušila jsem tedy práce na navážení zásoby pilin do boxu po Amíškovi - ještě že volal tak brzy, protože bych je musela jinak zase vyvážet, neb do tohoto boxu mělo být prasátko dočasně umístěno, než si pro něho Marcel vybuduje kotec v jednom ze svých domů, a to na Vysočině. Něco jsem pojedla, oblékla se a čekala na zaslání adresy, kde že mám prasátko (ještě jsem nezmínila, že jde o vietnamské) vyzvednout. Jarek zatím nachystal do kufru našeho Forda (ten už si toho zažil...) paletu na ochranu proti okusu sedaček, piliny, seno a mrkev. Ve 12:30 jsem konečně obdržela kýžené informace a ve 13:00 jsem vyrazila na cestu. 240 km jsem absolvovala bez navigace jen s jedním špatným odbočením a na místě jsem byla asi v 16:15. V 18:00 jsem s úlevou zase odrážela od velké městské vily z kraje města na jihozápadě pěkně zpět na severozápad přes celou metropoli. Předtím se ovšem odehrávalo něco neskutečného. Teď již bývalý majitel se jí snad sám bál a nevěděl, jak jí dostat do auta. Starší paní , děsně uječená, pořád na ní (prasátko je ONA) volala Pigííííí , Pigííííí. No děs! Vymýšlela stále, jak že jí naženeme do přepravky a pak do kufru, pak do deky, ale chudinka se chytit nenechala. Nakonec se jí ze svého brlhu podařilo utéct a následovalo asi hodinové stíhání po celé zahradě a přesvědčování... nic. Připadala jsem si jak ve špatné komedii. Ve finále se Pigi uvelebila v čerstvě zrytém záhonku, který tedy ještě sama doupravila :-) a lehla si tam. Bylo to v menším výklenku u kůlny, tož jsme jí cestu odsud přehradili kusem starého plotu. Já s paní jsme za ní vlezly, doslova a do písmene ji zahnaly do rohu, chytly za zadní nožky a za příšerného řevu Pigi i té paní jsme ji dovlekly do kufru auta. V rychlosti jsem se ujistila o správnosti zpáteční cesty a rychle s úlevou vypadla. Pigi ještě chvilku funěla, ale pak byla celou cestu vzorná spolucestující. Občas, když mě zaslechla nebo jsem zastavovala si zachrochtala a jinak hajala a spinkala, zřejmě. Pouze u toho trochu "voněla" :-))).


Pigi se přivezla z Vídně


Ve 20:40 její pouť skončila u nás na dvorku. Teď jsme jí pro změnu nemohli dostat z kufru. Nakonec jsme jí paletou a přesvědčováním, strkáním - dostrkali až k lávce dolů vedoucí rovnou do stájí. Kolem jsme měli postavené zábrany, aby jinam nezdrhla.


Pigi ve stáji po Amíškovi


No a pak už v cuku letu byla v boxu. Vše očichávala, koukala na Bejbu, ta zase na ní a evidentně se jí líbili piliny, v který se bude moct rochat (to ve městě neměla!).


ostře sledovaná Pigi


Také jí moc chutnaly koňské granule i se napila a vypadala spokojeně. Snad se tam všichni tři v pohodě vyspí a nebude v noci žádný rachot. No a Marcel nám jí tu pár týdnů asi nechá na hotelu, takže ji možná uvidí i kluci, až přijedou na prázniny... Jen musíme dávat pozor na ostatní zvířenu, aby zase nebyly nějaké úrazy, že?!

No super jste frajerka, já mám stejné prasátko Šmudlinu a na Vysočině jsem si byla pro divočáka kříženého s vietnamským a bylo to asi 160 km.od nás.. Prostě někdo si může dovolit jed i někam dál, prasata samozřejmě seženete i blíž,ale tenhle příběh je naprosto super a fandím vám.I já takhle zaneprázdnila přítele :) který nechápal kam až jedem pro prase :) ale vidí že se to vyplatilo mějte se fajn.

Ivuš, jsi borec. Co tě ještě potká od vojny ?

Bože, co bude dělat šéf s polodivokou sviní? skoro mám pocit, že vietnamská prasata mají jen na Ukrajině... to nebylo nějaké blíž?:-)

hahahahahahaha - to kdyby po mě můj šéf chtěl,abych mu v našem voze přivezla 300 km vzdálené prase,tak to bych se mu asi hodně vysmála.Se divím žes mu to uvěřila,protože to zní opravdu neuvěřitelně.

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se