« Úvod | Až se vše usadí... »

Co se kde děje...

... jak se věci vyvijí...

12.7. nám přišli od Janky krásné fotky ze severní Moravy  s tímto textem: "Ahojky, včera jsme zkoušeli jestli naši kluci budou plavat ale nevěděli jsme jestli už někdy Amíček plaval ..... je to borec pomalu ale jistě šel za Pájou až do vody - je vidět že mu plně důvěřuje a dokonce společně zaplavali pár temp. Za to Cappučko protestoval ...asi ještě nikdy nebyl pořádně ve vodě , tak budeme pomaličku trénovat. Stihli jsme narychlo udělat pár foteček tak Vám je posílám ať se taky podíváte jaký je ten náš Amíček frajer :) tak se mějte krásně a zatím papa :)"


Amíšek s Pájou plavali


Měli jsme z nich obrovskou radost - když vidíme, jak se tam u nich náš bývalý Amigo má a užívá si to!


Cuppučovi se zatím nechtělo


Taková dobrá zpráva se mi v ty dny zrovna hodila, protože už jsem začínala být bez nálady, kvůli té naší malé černé podnájemnici. Franka alias Pigi totiž začala boukat. Pro ty, kdo stejně jako já nevěděli, co to je, tak prostě měla své dny... no a to si prasečí slečna pak mnohem vehementněji vynucuje pozornost a chce si dokazovat, že celé rodině vládne právě ona, tato velká osobnost - malé prasátko! Chtěla mě znásilňovat, podobně jako to dělají občas pejsci - já se tedy bránila lopatou, či dvířky od staré skříně, takže skákala na ně a nasežrala mě :-))). Bez toho jsem nemohla projít po zahradě. Jarek ano, to je chlap a s tím si prý nemá co ujasňovat. Takže jsme ji museli zavřít, pokud měl být klid. 13.7. se na ni přijel podívat Marcel (majitel). S ním byla také klidnější i když jako cizímu vetřelci ochutnala botu i nohavice. Zřejmě to, že ji Marcel postrašil, jestli nedá pokoj, že z ní bude špkáček nad ohněm a já jí druhý den (neb stále útočila), ukázala obrázek belkého grilu, tzv. piggeru, na malá prasátka, to ji přesvědčilo a od včerejška je jako vyměněná :-))) No samozřejmě to je tím, že přestala "hárat".


zásuvka v plotu


No a řekněta sami, není praktické mít v plotu takovouhle zásuvku? :-)) Dokonce jsme se tedy včera odvážili seznámit ji s velkými hafany. Ti dostali košík, což se jim velice nelíbilo. Riskli jsme jeho sundání a kupodivu si Pigi k večeři nedali, ani oni nepřišli o nohu či ocas, neb to by nebyl pro prasátko problém.


dvě pomocnice


Dnes ráno, když jsem před vyjížďkou věšela prádlo, jsem si troufla Piginku pustit do nového prostoru na dvůr, který dosud patřil jen psům. Opět to všichni zvládli bez problémů, jak je z fotografií vidět.


všechna černá zvěř pohromadě


pěkně očichat a nechat být


Asi někdy po osmé jsme vyjeli zatím na naši nejdelší vyjížďku k brodu na Blatské stoce (vzdálené cca 4 km) u Weisovy stezky. Ta ovšem není udržovaná, tak jsme po ní ani nemohli dál projet a vrátili jsme se zpět na luka a pole. Předtím se ovšem naši miláčkové pořádně vyráchali v chladivé vodě. Jako vždy si to nejvíce užila naše kobyla brodivá - kachna Baby :-))


kluci s ustřiženými hlavami v brodu


kobyla brodivá ve svém živlu


Ke konci 8 kilometrové vyjížďky už bylo na Fíčkovi vidět únavu a nikam se nehnal. Pravda, když zjistil, že už jdeme fakt domů, tak přidal. Jelikož přijel sedlák z vedlejší vsi vyvézt vlečku s hnojem, museli jsme i koníky zavřít na zahradě. Jak vidno, nic - ani Piginka, jim nebránila ve spokojeném společném popásání.


spokojené pasení


Ořové si zaslouženě užili samoobslužného jablkového baru a nějaké jablíčko shodili a své nové černé kamarádce...


jablkový bar - samoobsluha


Pigi v ně pojala takovou důvěru, že se jim pásla pod nohama a oni jí nechali! Dokonce pak přišla zkoumat, co že to děláme a v nestřeženém okamžiku ochutnala i gel na kopyta. Prostě prasátko, no. Pak ještě spapkala všechnu zem, co jsme vyškrabali z kopyt a spokojeně odešla spát do trávy.


mažeme kopýtka a asi i rypáček


Takže máme z této soboty fajn pocit, který kazí snad jen to, že Jarek jde na noční směnu :-(( Vůbec mu nezávidím!


No a bláznivé prasátkové období ("perioda") nás čeká zase za 21 dní, prý s hodinovou přesností! Ach jo, snad už to nebude tak bouřlivé... Na tomto místě si ještě neodpustím vyjádřit poděkování dnes již naší telefonické kamarádce Martině Katzerové, která je z Českého klubu majitelů prasátek chovaných v domácnosti a od které čerpám veškeré "prasečí" vzdělání, rady a podporu. Díky za trpělivost!

Týýý jo,vy jste blázni.Mám takový pocit,že je Pigi už vaše navždy....... No koneckonců jestli vám moc zavazí-přesně víš kdy grilovat:-)))Toto se asi nebude líbit paní Martině K. JInak se mi velmi líbí růžové náušníky proti hmyzu na vašich ořích...

Ivo jste všichni úžasní :o) Povídání mě úplně dojalo. Je vidět že je u vás naprostá pohoda a proto i zvířátka jsou takhle kamarádská. Doufám, že si toho bude Franka vážit a vzpomene si při příštím boukání. Přeji vám všem jen krásné dny a těším se na další povídání. Všem pusu na čumáčky Martina

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se