« Úvod | Až se vše usadí... »

Máme Máňu


Drahanské vrchy u Boskovic


21. srpna jsme vyrazili na výlet do krásného kraje Boskovic - na snímku je krásný výhled na Drahanskou vrchovinu z poklidné roubenky manželů Málkových, samozřejmě koňáků. Oni jsou však trochu jinde než my... Pavel Málek je ve westernovém světě velice dobře známý a jsme rádi, že jsme se s ním a jeho ženou mohli potkat - jsou to velice pohodoví lidičkové. Nevím jak paní (ta mj. dělá nádhernou keramiku), ale pan Pavel prý je dle jeho slov amatér a dělají to vše pro potěšení - pan Pavel je totiž  Mistr ČR v superhorse (tato disciplína je souhrnem disciplín Trail, Reining, Western Pleasure, Western Riding. Již to naznačuje obtížnost soutěže a nutnou všestrannost koně i jezdce.) a Mistrem v Amater reiningu.


pan Málek s QH hřebečkem


Mají úžasný chov quarterů, nic velkého, zato kvalitního - především charakterově a pracovně. Byli všichni nádherní. Také má myslím 1 či 2 kobylky na výcvik, obsedá atd. A každému koníkovi zcela upřímně říká kamaráde a také se k nim tak chová.


naše nová Máňa


No a abych se konečně dostala k jádru pudla. Výlet jsme uskutečnili za účelem zhlédnutí avie inzerované na Bazoši. Jelikož ji Málkovi vlastnili 15 let a cestovali s ní po závodech Evropy, prožili v ní kus života, mají k ní speciální vztah. Po těch letech si z westernového městečka v Boskovicích odkoupili vlek na koně a neměli srdce svoji avijku jen tak odepsat a jsou moc rádi, že poslouží dalším koníkům. Má všude nová péra, přetěsněný motor, je sedmimístná (v pohodě se povezou i pesani) a prostě je v super stavu na svá léta - Máňa (tak její nový majitel - Jarek rozhodl) je o rok starší než naše Verča :-)))


Ježíši, co to sem postavili?


Teď už zbývá jen naučit nastupovat ty naše hemelky a můžeme konečně vyrazit do pořádného terénu, který nám kolem baráku tak strašně chybí. Už se těšíme na vyjížďky po lesích! Koníci se hned přiběhli do kruhovky podívat, co že to tam přijelo za modrou příšeru. Když jsem je vypustila zpět na louku, jukli na Máňu z patřičné vzdálenosti a s velkým vyhazováním odcválali na druhou stranu pastviny. Tak uvidíme. Info budou následovat...


Mánin zadek


Těm, kteří věděli, že se něco u nás chystá a nevěděli co a tudíž si mysleli, že budeme mít dalšího mazlíčka, tak těm jsme udělali čáru přes rozpočet, že?! Takže naším dalším přírůstkem do rodiny je A31 MÁŇA, hihihi.

Hurá vítáme Máňu doma-už se těšíme na mnoho dalších příspěvků z nevšedních vyjížděk po okolí.A hlavně na článeček-jak se nastupuje do vozíku.

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se