« Úvod | Až se vše usadí... »

Akce v září v Zářičí


příchod equipy


příchod domácích k opracovišti v čele s hlavní aktérkou akce Hankou


9.-11.9. k nám zavítala naše Verča a zároveň se 10.9. konala u našich koňařských kamarádů v Zářičí na Ranči u potoka malá velká akce, při které si užili asi všichni - malí i velcí jezdci, začátečníci i borci i diváci.  Základního (tuším) parkuru se účastnili hlavně domácí jezdci - žáci výcvikářky a majitelky stáje Hanky a asi dva hostující koníci z blízkých stájí dalších kamarádů.


rozhodčí Lenka, aktérka Hanka, účastnice Inka a kurz parkuru


Závody, i když pidi mini byly zabezpečeny se vší parádou - soudcovala licentovaná rozhodčí a trenérka Lanka (vlevo-domlouvají kurz parkuru s Hankou uprostřed a Inkou z hostující stáje Nítovice). Nechyběla tribuna pro sudí, ani v krásném teplém dni občerstvení - mj. čepované pivínko, pizza, gulášek, kávička... O zabezpečení se zase postarala mužská část stájí, hlavně pak Pepa (proužkovaná košile) z organizujícího ranče, který mj. večer slavil krásné kulatiny, což bylo bezva zakončení dne.


občerstvení


Po bezproblémově proběhlém parkuru samozřejmě proběhlo i dekorování a předání cen.


dekorování


Po této vážnější části akce následovaly 2 soutěže pro děti i dospěláky. Ukecali jsme dokonce i Verunku. Na haflingovi Montym se zúčastnila něco jako jízdy zručnosti. Měli se přejít kavalety, pak projet esíčkem z kavalet, následoval slalom, přenesení půllitru z barelu na barel (ze hřbetu koně), pak sesednutí, překonání překážky vlastními silami, znovu nasednout na oře a co nejrychleji projet cílem.


Verča na Montym


Verču jsem bohužel mohla vyfotit jen na opracovišti, kdy se seznamovala se svým parťákem Montym. Pak už jsem musela i já a Jarek do sedla, protože jsem jeli hned za sebou.


ti nejmenší na Sáře


Ti nejmenší celou trasu absolvovali na místní poničce Sáře, která byla chudinka asi nejvíc v permanenci.


já na Olínovi


Mě bylo dovoleno si vybrat. Proto jsem jela na svém oblíbenci Olínkovi (majitelkou je Dáša, členka místní stáje), který je velice jemný a šikovný. Jela jsem na něm tedy potřetí v životě, vždy jen chvilku, ale vcelku si rozumíme, příliš si vzájemně nevadíme a tak jsme dosáhli nejlepšího času.


překonání překážky - já


Samozřejmě to byla soutěž pro děti a takový sranda závod, proto jsem zvolila netradiční překonáni tak hrrrroooozně vysoké překážky :-)) . Alespoň jsem pobavila diváky a docílala jsem za to 10 trestných sekund, čili jsem výhru ráda přenechala některému z dětí...


Jarek na Boře - přenášení půllitru


Jarek dostal přidělenu chlaďasku Boru, nádhernou obryni, na kterou byla fuška se vyškrábat i dosáhnout z ní pro ten půllitr (to je právě Jarkovo pozadí na Boře)


Jarek a bravůrní přeskok


Verče se podařilo zachytit jupíííí přeskok překážky.


já s Olim a barely


Druhou soutěží už pro dospěláky byly barely. Cílem bylo od startu objet ve správném pořadí a směru co nejrychleji 3 barely a fofrem zpět do cíle. Já opět absolvovala na Olínkovi a Jarek tentokrát na Montym. Tento závod se jel o soudek piva. Stejného času dosáhla Inka a Hanka, které pak absolvovaly barely ještě jednou společným startem, ale tentokrát po svých. Napínavý běh vítězně zakončila Inka.


Jarek s Montym spěchají do cíle


Poté došlo na závěrečný nástup téměř všech zúčastněných (někteří se starali mimo záběr kamer o koníky, focení apod.), poděkování sponzorům a v neposlední řadě i divákům za vytvoření příjemného odpoledne.


závěrečný nástup všech zúčastněných


Mimo soutěže pak ještě došlo na krátký trénink již na vyšších překážkách pod dozorem velice příjemné a sympatické Lenky. V sedle své překrásné ČT klisny Megan zůstala i Hanka a posuďte sami, že jim to spolu moc sluší! Tak ať jim to spolu šlape...


Hanka na své překrásné Megan


My jsme se pak odebrali domů nakrmit níže zachycenou smečku našich hafanů a dále samozřejmě koníky a prasátko. Díky Verče, která nám dělala řidiče jsme se pak vrátili popřát Pepovi k narozeninám, což se také fakt vyvedlo.


naše černohnědá pětka


Z akce náš nejen řidič ale i fotograf Verča udělala docela hodně fotek a je škoda některé nevidět. Všechny jsem proto umístila na


http://4borovice.rajce.idnes.cz/Akce_v_zari_v_Zarici/ . Ještě si dovolím připomenout adresu na stránky pořádající stáje, kde se lze jen tak svézt na koni, v kočáře či bryčce nebo pod vedením zkušené Hanky se naučit vše kolem koní a jízdy na nich: http://www.rancupotoka.estranky.cz/  Zde by se pravděpodobně měla o výše uvedené akci objevit také nějaká informace (Hanička je velice vytížená žena!) nebo možná další odkaz na fotky jiných fotografů, případně videa kameramanů.


 


 

Já se už lekla,že o této akci tady nepadne ani slůvko-no a přece-super

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se