« Úvod | Až se vše usadí... »

Nakládání...


Kromě toho, že máme Máňu, máme i pergolu. Ne zase nějakou pro koně či jiné čtyřnožce, ale konečně pro sebe a to pořádnou - takovou "dvojgaráž", takže už se těšíme na posezení pod ní a případné sešlosti.


naše nová pergola


Ale abych se dostala k tématu z nadpisu článku: Nakládání.


přemlouvání Fíka


Po úvodním "očichávání" té podivnosti jeden den jsme další den dosáhli jistých úspěchů - malých i velkých. Fík, jelikož by pro papáníčko udělal vše už se nakládá jako starý harcovník. Horší je to s vyložením, protože nechce odcouvat od kyblíčku s granulemi :-))) .


Fík naložen


Baby polonaložena


Baby se svou povahou "lehké nedůvěřivosti" se také naložila, ale podvakrát si vždy nechala jedno kopýtko na rampě pro případ... a vždy po rychlém zhltnutí odměny stejně rychle z nezjištěných příčin zbrkle vycouvala. Pak už se nepodařilo víc, jak předními do poloviny rampy. Při všech těch pokusech, s největší možnou trpělivostí (no občas jsem to zkusila víc přitlačit) si stihla zrasovat levou zadní, pravou přední - zde dokonce ohnula podkovu, kterou jsem jí musela včera sundat, a prsa - těmi se napíchla na jednu z podlážek, kterými jsme ohraničili rampu, aby jako že nemohla vybočovat při tom nastupování. No nezdařilo se.


Možná je to tím, že jí ty podkovy kloužou - i zakoupili jsme venkovní travní koberec, chemoprenové lepidlo a dřevěné lišty a včera jsem nalepila na rampu. Oba mě z povzdálí kontrolovali, co jsem to zase vymyslela. Až to zatuhne a přiděláme lišty, provedeme další pokusy nakládání.


Takže zatím jsme do terénu nevyjeli :-((. 

Samoška držíme palce k dalším úspěchům.Neboooj to pude-Baby si dá říct

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se