« Úvod | Až se vše usadí... »

První den Falka u nás


Protože vím z vlastní zkušenosti, jak je pro bývalé majitele svých miláčků důležité, alespoň v tom počátku odloučení, mít časté informace, jak se jim daří, píši hned další článeček.


Koníci se, jak jsem již zminila, rychle skamarádili, buď se pasou všichni u sebe, nebo každý v jiném rohu pastviny a jsou v poho. Pozorovala jsem třeba jak Falko koukal na druhé pastvině na otevřenou branku a že by tam jako šel, ale nevěděl. Tak Fík šel před ním a ukázal mu, kde se tady všude dá chodit, kudy případně utéct před páníčky, když se mi zrovna nechce, blééé... Super bylo, jak funguje to stádečko - rychle se nový člen od něj učí. Zapískala jsem a zavolala jmény a všichni se ke mě přihrnuli. Samozřejmě věděli, že dostanou ňamku, hihi, to je výcvik...


na přivolání - mňamky - přiběhli všichni


Do kruhovky jsem si vzala vyzkoušet Falka. Co umí, co míň, co vůbec. Jak jsem psala, chodil turistickou jízdárnu a dětské tábory, takže o jemností pobídek, ač ho Eli docela naučila, nemůže být řeč. Všechno se ale poddá. Je mladý a chápavý šikulka.


Falko na kruh


Možná se trochu obával, co se tady na té zemi bude dít a tak má stále ta ouška taková nedůvěřivá. Když jsem ho chtěla rozhýbat ve volnosti, tak měl plno keců a výmluv a obě oči nabízel sám, jako že on je tím šéfem, co se rozhodne, kdy přestane pracovat. To jsme si okrajově vysvětlili :-)


Samozřejmě, že máme taky trochu jiné hlasové pobídky, než Eliška a chceme si ho na ně postupně přivyknout, aby to bylo stejné u všech našich koníků a nemuseli jsme přemýšlet, s kým zrovna pracujeme a co tedy použít. Z počátku nechápal vyslání na kruh, ale pak to šlo. Zatím v kroku, aby mohl pěkně v klidu o všem přemýšlet. Se zádí moc pěkně ustupuje (opět díky Elišky práci), ale na předku se bude muset hodně tlačit. zatím.


Falko couvni


Také do couvání bez přímého kontaktu se mu moc nechtělo, ale brzy pochopil a udělal krůček vzad i při malém vlnění vodítkem. Na fotce je zrovna ještě před tím, než pochopil to, že na něj nechci zbytečně tlačit a přestanu, když udělá, co myslím.


Falko ke mě - to je dobře


Zato "přivolání" funguje perfektně.


Falko jedeme doleva


Když jsem na něj hupla, tedy spíš vylezla ze sudu :-), okamžitě ouška dopředu a byl víc spokojený než ze země. Pokud jsem ho tedy nenutila, aby pěkně sám držel rytmus. To zase trochu kecal... Musela jsem mu to ze začátku připomínat stylem - mlaskání+holeň+bičík a postupně to dospělo k tomu, že stačilo zamlaskat, maximálně přidat holeň. Fakt to docela rychle pochopil. A bude líp :-) Zatáčel taky hezky - za chvíli to bude jak u Bejbinky na přenesení váhy. No, to asi ne, ale bude to furt a furt lepší, ne?!


 


Falko držíme rytmus


Včera Hanka prohlásila, když ho viděla po příjezdu klusat po pastvině, že má nádherný chod, že jen pluje. Je to fakt, to už jsem zjistila před týdnem v Hejnicích a dnes si to ověřila. O to víc mě mrzí, že na něm s nějvětší pravděpodobností bude jezdit Jarek a Fíčkovo bolavým zádům tak ulehčíme - přeci jen jsem méně hmotná, že? A já bude drncat na té naší tvrdé véesce. Ale já to vysedím líp než Jarek, tak to nebude tolik vadit ani mě ani Fíkovi.


P.S. Už mám "na skladě" krásné fotky od hejnických, takže připravím ten skromný životopisný článek. 

Moc vám to spolu sluší určitě budete dobrý tým(všichni čtyři).Myslím(vím),že by se nikde neměl lépe.tak hodně štěstí a zdraví vám všem :-)))

No to je tam samá chvála na mě :-D Nu co já? To vy ho určitě mnoho naučíte ;)) -Jsem hlavně ráda že to jde vám dvěma :)) Jak tak,tam koukám na tu (mimochodem moc krásnou) parelku uplně jsem si vzpoměla na to jak jsme ho tu navlíkli do té žluté stájovky :D Což o to, to ona krásná byla ale Falínek se v ní namáčkl jak sardynka co ?! :D Nemůžu si pomoct a musím zareagovat na paní ,,Petru" Nebojte jsem si opradu vědom toho že je v dobrých rukou. Paní Iva mi padla do oka už hned,když přijela a Vím že jí Falco také.

Ivuš, sluší vám to spolu moc a určitě se toho spolu moc naučíte, pokud ti ho tedy Jarek půjčí :-) Ale ono se mu jistě bude po Fíčkovi stýskat, tak to snad není bez šance :-) Bývalí Falkovi majitelé si mohou gratulovat, že se Falko dostal k vám. Tak ať se vám společně daří a přeju spoustu krásných vyjížděk a tisíce hodin v sedle. Třeba Fíček od Falka odkouká plavný krok :-)

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se