« Úvod | Až se vše usadí... »

FALKO

Co o něm víme...

Falko, hihi


*22.6.2003  - dosud


Náš je od 13.11.2011 - dosud


Tak to je on. I kamarádka podle fotek říkala, že má šibalský výraz. Myslím, že se skutečně projeví, až to u nás přijme za svůj domov. První den to asi nejde, že? Ale jak jsem psala o dva články níže, jak mě chytl za rukáv a pak dělal, že tam není... Dnes mě ofrflával vlasy... Bude ještě prča.


Tak tedy narodil se v pardubickém kraji, přesně v Manově Lhotě z matky Cedra po otci 854 Nimrod. Je tedy čistým haflingem. O svoje hřebství (ježiš, to jsem zplodila slovo - tedy mužství) přišel 18.5.2004. Dle informace od Janatových pracoval jako koník pro turisty a pro dětičky na letních táborech.


Kolik měří samozřejmě v průkazu nemá, ale dle hejnických má 155 cm. Když jsem ho prvně spatřila na vlastní oči, říkala jsem, že mu Eli asi často dělá copánky. Prý nejsem první, co si to myslí, ale pravda to není. Takto vlnitou hřívu má zcela přirozenou. Kopýtka má silná, zdravá tudíš není okutý a tak to i zůstane.


Falko a Eli - důvěra a láska


Toto je jedna z fotografií s Eliškou, která byla umístěna u inzerátu. Čiší z ní klid, důvěra a láska. Uznejte sami, zda by vás to neoslovilo.


Eli na Hubertu


Eli s Falim na letošním Hubertu jako hraběnka Elisa :-)


O jeho charakteru ze slov Eli vím, že nikdy žádnému dítěti neublížil, že je miluje a velice spolehlivě je povozí. Když leží, není prý problém, aby na něm leželo i více dětí najednou. Lehne si rád a všude (což ukázal asi po 10 minutách pobytu na naší louce - pěkně se vyválel u hromady pilin), miluje vodu a plavení. Horší prý je to s vodou z hadice a se stříkaním repelentem, ale to Fíčkovi vadilo taky a dnes stojí jak přikovaný :-). Ven je zvyklý chodit s koníky a nemá žádný problém. Eli má zkušenost, že když třeba jiný oř vezme čáru, že on to za ním nezbalí a ťapká si dle svého.


Podle mého laického posouzení je pěkně narostlý - šířku by mohl klidně ubrat - s Fíkem budou na jaře držet dietu. Jediný jeho zdravotní zádrhel se mu stal ještě u chovatelky, kde byl 14.9.2007 operován na klinice v Pardubicích kvůli přetočenému tračníku (veterinární odborníci prominou, pokud je výraz nepřesný). Od té doby však prý "funguje" naprosto bez problémů, má to jen malou estetickou vadu - boule, či jak to nazvat zespod břicha, kde jsou zřejmě kolem jizvy srůsty?


den před odjezdedm na jih 2


exmajitel Jarda s nejmladší dcerkou včera - poslední focení :-((


K Janatům do Hejnic u Litoměřic se přivezl z Náchoda (tedy doufám, že si to dobře pamatuji) 15.1.2011. Bydlel tu společně s u Janatů ustájeným mladým hřebečkem, s kterým byli velcí kamarádi. Bohužel hřebeček nedávno akutně onemocněl a zemřel :-(( Falco zůstal sám (i když s ovečkami) a byl moc smutný, navíc sám ven chodit moc nechce, to prý osamotě venku zlobí. Pořídit si vlastního druhého koníka nemá hned tak každý možnost. No a jelikož Eli bude nejspíš na intru... Proto, kvůli Falkově pohodě na prodej spěchali, aby byl co nejdříve zase v poho u nějakých koňských kamarádů. To se snad podařilo v plné míře. No a my jsme včetně chovatelky 4. majitelé.


den před odjezdem na jih 1


Snad Jarda nepřijede s flintou na Jardu, že se Falimu u nás nelíbí...


Ale jo, přijedou, doufám bez flinty a někdy na jaře s celou rodinkou. Tímto ji prosím o případné doplnění informací do komentáře pod článkem. Děkuji!!! :-)

To si piště že přijedeme! :)) Sice asi ještě neřeknu kdy,ale určitě se na Vás budeme chtít podívat :))

No paráda - já věděla,že je to ON.Taky mě chytla ta černobílá fotka s Eliškou.Mám z toho úžasný pocit.

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se